Jasełka

Opublikowano .

W sobotę 18.12.2010 r. dzieci z klasy 3 i 4 przedstawiły w szkole sobotniej dla grupy przedpołudniowej i popołudniowej przedstawienie bożonarodzeniowe – jasełka. W przygotowanie oprawy muzycznej włączyły się również dzieci z klas starszych. Dziękujemy rodzicom, s. Marcie i p. Jolancie Ratyna za włożony trud w przygotowanie tego przedstawienia.

Spotkanie opłatkowe

Opublikowano .

W ostatnią sobotę grudnia br. zajęcia szkolne zamieniły się w radosne świętowanie. Uczniowie w klasach przełamali się opłatkiem ze swoimi katechetami składając sobie wiele serdecznych życzeń. Natomiast w czasie przerwy lekcyjnej nauczyciele spotkali się w swoim gronie z ks. prob. Jackiem Bystronem, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia – „Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia”! Były też upominki, którymi obdarowali się nawzajem katecheci i nauczyciele.

Nowi „Rycerze Niepokalanej“

Opublikowano .

W sobotę 4.12.2010 r. odbyło się w naszej szkole przyjęcie kolejnych dzieci do grona „Rycerzy Niepokalanej”. W czasie mszy św. o g. 12.00 dzieci pod kierunkiem s. Marty przedstawiły inscenizację na temat „cudownego medalika”. Następnie ks. prob. Jacek Bystron poświęcił medaliki i „pasował na rycerzy” grupę 12 dzieci. Mszę św. uświetnił swym występem chór „Promyki Słoneczne” z Pniew.

Konkurs bożonarodzeniowy

Opublikowano .

Dzieci z klas 0 – V zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną. W tym celu trzeba się zaopatrzyć w papier formatu A4. Następnie należy zrobić odpowiedni rysunek o tematyce bożonarodzeniowej, pomalować farbami, wypełnić kolorowym papierem, skrawkami materiału, kulkami z waty lub zastosować jakąś inną technikę.

Tak wykonaną pracę należy przynieść na zajęcia szkolne 27 listopada lub 4 grudnia 2010 r. Najlepsze prace będą nagrodzone kartami wstępu do teatru na spektakl: Pinokio a pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia.
Zachęcamy do kreatywności.

Tam słowa już nic nie znaczą

Opublikowano .

Listopad w kościele katolickim jest miesiącem, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych. W tę tematykę wprowadza nas dzień 1 listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych – czas pamięci o tych, co już odeszli. Święto zmarłych to doskonały moment na refleksje nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Święto zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Miesiąc pamięci o zmarłych jest zachętą do zadumy, skłania do przemyśleń nad przemijaniem, wartością życia oraz nieuchronnością śmierci.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Opublikowano .

W sobotę 25.09.br. 54 dzieci z klas pierwszych złożyło uroczyste „ślubowanie pierwszoklasisty”. Uroczystość odbyła się podczas mszy św. szkolnej z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Dzieci recytowały wiersze i wykonały piosenkę: Dostał Jacek elementarz... Pod koniec mszy św. poświęcone zostały ich tornistry i przybory szkolne.

Zakończenie roku szkolnego 2009/10

Opublikowano .

W sobotę 03.07.br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego w Parafialnej Szkole Sobotniej.

 

O godz. 10.00 rozpoczęła się akademia szkolna, którą prowadziła p. Małgorzata Hajduk. Na początku przemówił do licznie zebranych rodziców i uczniów szkoły proboszcz naszej misji ks. dr Jacek Bystron. Skierował on słowa podziękowania do rodziców za dotychczas poniesiony trud wychowawczy. Następnie głos zabrał Konsul Generalny RP p. Andrzej Osiak, życząc dzieciom przyjemnych i udanych wakacji. Zaprosił też dzieci i młodzież do odwiedzenia polskiego żaglowca Fryderyka Chopina, który zawinął do portu w Hamburgu. Pożegnano uroczyście nauczycielkę p. Danutę Król, która pracowała w polskiej szkole 11 lat. Potem przedstawiono program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Msza św. zakończyła ten pracowity rok szkolny w naszej szkole. Na koniec dzieci otrzymały świadectwa szkolne w języku polskim i niemieckim.

 

Wznowienie zajęć lekcyjnych nastąpi po przerwie wakacyjnej w sobotę 21 sierpnia br.

Dzień Matki

Opublikowano .

W sobotę 29.05.2010 r. obchodzono w Parafialnej Szkole Sobotniej Dzień Matki. Nauczyciele z grupy porannej i popołudniowej przygotowali dzieci z klas młodszych, które we wspaniałym występie artystycznym recytowały wiersze o matce, śpiewały piosenki a na koniec występu obdarowały swoje Mamy słodyczami i jabłkami. Niejednej Mamie zakręciła się łezka w oku. Całość dopełniła msza św. w intencji Mam i ich Pociech.

Dzień dziecka i sportu

Opublikowano .

W sobotę 5 czerwca br. obchodzono w Parafialnej Szkole Sobotniej „Dzień Dziecka” połączony z „Dniem Sportu”. Nauczyciele, przy bardzo wydatnej pomocy rodziców, przygotowali dla dzieci w różnym wieku mnóstwo zabaw i konkursów. Młodsze dzieci wrzucały piłeczki do kosza, inni ścigali się na desce surfingowej, skakali w workach, rzucali piłką do kosza; starsi startowali grupowo w konkursie przeciągania liny. Odbyła się również widowiskowa gra w dwa ognie: nauczyciele kontra dzieci, która zakończyła się zwycięstwem młodego pokolenia. W przerwach między konkursami dzieci skakały z nieskrywaną radością w „dmuchanym zamku”.

Lekcja z historii muzyki

Opublikowano .

W sobotę 8.05.br. gościliśmy w naszej Parafialnej Szkole Sobotniej Zespół Muzyki Dawnej „Ars Antiqua” z Bierzwnika. Młodzi muzycy pod kierownictwem p. Adama Deneki przybliżyli nam muzykę z okresu baroku i renesansu oraz zaprezentowali stroje z tamtej epoki. Była też możliwość wspólnego muzykowania z zespołem. Na koniec występu odbył się konkurs, w którym dzieci z naszej szkoły otrzymały nagrody w postaci koszulki z emblematem zespołu „Ars Antiqua”.

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty

Opublikowano .

W sobotę 17.04.10 r. odbyło się podsumowanie konkursu na baranka wielkanocnego. W konkursie wzięło udział 82 uczniów z klas 0 - 4. W sumie wybrano 18 najpiękniej wykonanych baranków wielkanocnych. Wszystkie były bajecznie kolorowe, wykonane techniką dowolną i wymagały dużego nakładu pracy.

Konkurs na baranka wielkanocnego

Opublikowano .

Dzieci z klas 0 – IV zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszego baranka wielkanocnego. W tym celu trzeba się zaopatrzyć w kontury baranka na kartce formatu A4. Następnie należy je wypełnić kolorowym papierem, skrawkami materiału, kulkami z waty lub zastosować jakąś inną technikę.

Warsztaty języka polskiego - zaproszenie

Opublikowano .

Szanowni Państwo,

z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina pragniemy zaprosić Państwa wraz z dziećmi na warsztaty języka polskiego zorganizowane, już po raz drugi, przez Konsulat Generalny RP w Hamburgu. Warsztaty przygotowane zostały przez zespół pedagogów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Konsulacie Generalnym RP w Hamburgu oraz Szkoły Języka i Kultury i Tradycji Polskiej w Hamburgu - Harburgu.

Śniadanie noworoczne

Opublikowano .

W sobotę 14 stycznia 2010 r. rodzice z Komitetu Rodzicielskiego przygotowali w stołówce szkolnej St. Ansgar-Schule śniadanie noworoczne dla katechetów, nauczycieli i rodziców przybywających ze swymi pociechami na zajęcia szkolne do Parafialnej Szkoły Sobotniej. Była to doskonała okazja do złożenia sobie życzeń świąteczno-noworocznych oraz do nawiązania bliższych kontaktów.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok