Przedświąteczne spotkanie

Opublikowano .

W sobotę 17.12. 2011 r. poprzedzającą Święta Bożego Narodzenia zajęcia szkolne w Parafialnej Szkole Sobotniej zamieniły się w radosne świętowanie. Na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie w klasach przełamali się opłatkiem ze swoimi katechetami, składając sobie wiele serdecznych życzeń. Następnie wszyscy udali się na duży hol szkolny, gdzie dzieci z klas starszych przedstawiły uwspółcześnione „jasełka” – inscenizację mówiącą o tym, że Bóg przychodzi do nas o różnym czasie i często w osobie potrzebującego człowieka. Dziękujemy s. Marcie, nauczycielom oraz aktorom za włożony trud w przygotowanie tego ciekawego przedstawienia.

Poświęcone pamięci naszych zmarłych

Opublikowano .

W sobotę 5 listopada 2011 r. odbyła się w Parafialnej Szkole Sobotniej, podczas mszy św., inscenizacja związana z świętem Wszystkich Świętych w wykonaniu dzieci. W ten dzień wspominamy nie tylko tych, którzy zostali kanonizowani, ale również wszystkich zmarłych, którzy osiągnęli zbawienie – świętych „anonimowych”, nie ogłoszonych oficjalnie przez Kościół. Miesiąc listopad to czas pamięci o tych, co już odeszli. To również czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

Święto Niepodległości Polski

Opublikowano .

Narodowe Święto Niepodległości jest to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918, roku po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie Parafialnej Szkoły Sobotniej pod kierunkiem nauczycieli przygotowali akademię, w której recytowali wiersze przybliżając słuchaczom znaczenie tego święta. Dziękujemy p. Jadwidze Marczak i p. Katarzynie Brosch za merytoryczne przygotowanie wystąpień.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Opublikowano .

W sobotę 24.09.2011 r. ponad 50 dzieci z klas pierwszych złożyło uroczyste „ślubowanie pierwszoklasisty”. Uroczystość odbyła się w kaplicy szkolnej podczas mszy św. z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Dzieci recytowały wiersze i wykonały piosenkę: Dostał Jacek elementarz... Na koniec tej podniosłej uroczystości proboszcz naszej misji ks. dr Jacek Bystron poświęcił dzieciom tornistry i przybory szkolne.

Zajęcia szkolne w kinie

Opublikowano .

W sobotę 17 września br. dzieci z Parafialnej Szkoły Sobotniej miały swoje zajęcia szkolne w kinie „Metropolis” w Hamburgu. W ramach uatrakcyjnienia zajęć szkolnych dzieci wzięły udział w projekcji polskiego filmu pt. „Magiczne drzewo” w reżyserii Andrzeja Maleczki, a po filmie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Kino byłe pełne, gdyż wraz z dziećmi przybyła również spora grupa rodziców. 550-osobowa widownia miała możliwość zobaczenia wspaniałego widowiska.

„Niech nigdy nie wróci ten czas!”

Opublikowano .

W tym roku mija 72. rocznica wybuchu II wojny światowej, która zapoczątkowała terror i zniewolenie nie tylko Polaków, ale również Żydów i Słowian. II wojna światowa to największy, najkrwawszy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii świata. Pochłonął ok. 55 milionów ofiar. Trwał on 6 lat. Walki toczyły się w Europie, w Afryce, w Azji oraz na wszystkich oceanach. W wojnie brały udział kraje ze wszystkich kontynentów.

Nowa kaplica w „St. Ansgar-Gymnasium”

Opublikowano .

W czwartek 25.08.2011 r. Ksiądz Arcybiskup Werner Thissen poświęcił w „St. Ansgar-Gymnasium” odnowioną kaplicę szkolną, z której korzystają uczniowie tej szkoły, a w niedziele i święta Włoska Misja Katolicka. Remont kaplicy trwał 2 lata. Od soboty 27 sierpnia także uczniowie naszej Parafialnej Szkoły Sobotniej uczestniczą w mszach św. odprawianych własnie w tej kaplicy. My również po dwóch latach wróciliśmy do wyremontowanej kaplicy, która wydaj się być piękniejszą, czystszą i funkcjonalniejszą. Grupa poranna ma swoją mszę św. o g. 12.00, a grupa popołudniowa o g. 16.00.

Rozpoczęły się zajęcia w Parafialnej Szkole Sobotniej

Opublikowano .

W sobotę 13 sierpnia br. rozpoczęły się zajęcia w Szkole Sobotniej. Na korytarzach znowu słychać było gwar, w klasach pojawili się nowi uczniowie, klasa zerowa rozrosła się do ponad 20 uczniów. Kto jeszcze nie zapisał się do szkoły, może to uczynić w najbliższe soboty u wychowawców klas. Zapraszamy do budynku St. Ansgar-Schule (Bürgerweide 33) na g. 9.30 lub g. 13.30.

Zakończenie roku szkolno-katechetycznego 2010/11

Opublikowano .

W sobotę 18.06.br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego w Parafialnej Szkole Sobotniej. O godz. 10.00 rozpoczęła się akademia szkolna, którą poprowadził ks. Damian Lewiński. Na początku przemówił do licznie zebranych rodziców i uczniów proboszcz naszej misji ks. dr Jacek Bystron. Dziękując za trud wychowawczy rodziców i wychowawców zapoznał zebranych z wydatkami, jakie wygenerowano na funkcjonowanie naszej szkoły. Następnie głos zabrał Konsul Generalny RP p. Andrzej Osiak, życząc dzieciom przyjemnych i udanych wakacji. Na zakończenie akademii przedstawiono program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Msza św. zakończyła ten pracowity rok szkolny w naszej szkole. Na koniec dzieci otrzymały świadectwa szkolne w języku polskim i niemieckim.

Dzieci pamiętają o swoich matkach

Opublikowano .

W sobotę 21.05.2011 r. obchodzono w Parafialnej Szkole Sobotniej Dzień Matki. Nauczycielki z grupy porannej: p. Mariola Welke-Jarzebowski i p. Ewa Żemlok przygotowały dzieci z klas młodszych, które we wspaniałym występie artystycznym recytowały wiersze o matce, a Julka Grochocka wraz z kl. 1a wykonała „Piosenkę dla mamy”. Na koniec występu dzieci obdarowały swoje matki kwiatami. Niejednej Mamie zakręciła się łezka w oku. Całość dopełniła prezentacja multimedialna, a w niej piosenka „Mamo, żywa kołysko” w wykonaniu zespołu Violinki.

„Dzień Papieski” w naszej szkole

Opublikowano .

W sobotę 7 maja 2011 r. w Parafialnej Szkole Sobotniej odbyły się specjalne zajęcia poświęcone błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Na początku wszyscy obejrzeli 30 minutowy film o Janie Pawle II. Potem odbyło się przedstawienie, w którym aktorzy wcielali się w postać Karola Wojtyły, a następnie Jana Pawła II przedstawiając fakty z życia nowego Błogosławionego. Przedstawienie było przeplatane piosenkami – jedną z nich pt. „Nie ma lepszego od Jana Pawła II” wykonali nauczyciele.

Warsztaty języka polskiego

Opublikowano .

W dniach 26-27 lutego 2011 r. odbyły się warsztaty języka polskiego zorganizowane, już po raz trzeci, przez Konsulat Generalny RP w Hamburgu. Warsztaty przygotowane zostały przez zespół pedagogów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Konsulacie Generalnym RP w Hamburgu oraz Szkoły Języka, Kultury i Tradycji Polskiej w Hamburgu - Harburgu.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Opublikowano .

W styczniu wspomina się dla uhonorowania dziadków: Dzień Babci i Dzień Dziadka. W te dni wnuki składają życzenia swoim dziadkom. W sobotę 22.01.2011 r. obchodzono w Parafialnej Szkole Sobotniej Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nauczyciele z grupy porannej i popołudniowej przygotowali przedszkolaków i dzieci z klas młodszych, które recytowały wiersze a na koniec występu obdarowały seniorów cukierkami. Całość dopełniła msza św., na której modlono się w intencji babć i dziadków oraz ich wnuków.

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty...

Opublikowano .

Dnia 4 grudnia 2010 r. w Parafialnej Szkole Sobotniej rozstrzygnięto konkurs rysunkowy pt. „Kartka Świąteczna”. Nagrodą główną były bilety na spektakl pt. „Pinokio” w Komedieteater, sponsorowane przez czasopismo polonijne „Rynek”. Ze względu na wysoki poziom prac, jakie wzięły udział w konkursie, wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Z tego też względu przyznano kilkanaście dodatkowych nagród rzeczowych.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok