Radosne świętowanie

Opublikowano .

Sobota 15.12.2012 r. poprzedzająca święta Bożego Narodzenia była wyjątkowym dniem dla uczniów i rodziców Szkoły Sobotniej w Hamburgu. Dało się zauważyć atmosferę świąteczną, którą zdominowało łamanie się opłatkiem i rekolekcje adwentowe dla uczniów. Rodzice przygotowali poczęstunek świąteczny dla katechetów, nauczycieli oraz rodziców przybywających ze swoimi pociechami na zajęcia szkolne.

Święto Niepodległości Polski

Opublikowano .

Święto Niepodległości Polski jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Dnia 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska na nowo odzyskała niepodległość i suwerenność. W rocznicę odzyskania niepodległości, w sobotę 10.11.12 r. w Parafialnej Szkole Sobotniej, młodzież szkolna przedstawiła zebranym na Mszy św. o g. 12.00 program artystyczny mówiący o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Program przygotowała z uczniami p. Justyna Obodzińska.

Pamiętamy o naszych zmarłych

Opublikowano .

Miesiąc listopad to czas pamięci o tych, co już odeszli do „domu Ojca”. To również czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli – o naszych najbliższych zmarłych. W sobotę 3 listopada 2012 r. odbyła się w Szkole Sobotniej podczas Mszy św. inscenizacja słowno-muzyczna w wykonaniu dzieci z klas pierwszych. Program przygotowała p. Barbara Grochocka i p. Ewa Jabłońska.

Pierwszoklasiści na start…

Opublikowano .

 W sobotę 5.09.2012 r. dzieci z klas pierwszych Szkoły Sobotniej złożyły uroczyste „ślubowanie pierwszoklasisty”. Uroczystość odbyła się podczas mszy św. szkolnej z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Aż 51 pierwszoklasistów zostało pasowanych przez ks. prob. dr. Jacka Bystrona na uczniów. Następnie poświęcone zostały ich tornistry i przybory szkolne. Na koniec dzieci wykonały piosenkę: Dostał Jacek elementarz... Od tej chwili będą prawdziwymi uczniami - ze wszystkimi przywilejami, ale także i obowiązkami. Dyrektor szkoły ks. dr Jacek Bystron uroczyście oznajmił wszystkim zebranym, że pierwszaki zostały przyjęte do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Sobotniej w Hamburgu.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Opublikowano .

O świcie 1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej kilka dni później 17 września. Rozpoczął się najkrwawszy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii świata, który pochłonął ok. 55 milionów ofiar. Trwał on 6 lat. Walki toczyły się w Europie, w Afryce, w Azji oraz na wszystkich oceanach. W wojnie brały udział kraje ze wszystkich kontynentów.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

Opublikowano .

W sobotę 4 sierpnia br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolno-katechetyczny 2012/13 w Parafialnej Szkole Sobotniej. Na korytarzach znowu słychać było gwar, w klasach pojawili się nowi uczniowie, a klasy pierwsze rozrosły się łącznie do ponad 35 uczniów. Bufet szkolny rozpoczął już swoją działalność, a panie nauczycielki uśmiechem i dobrym słowem zachęcają do „zwierzeń” z wakacji. Powitaliśmy także nowego katechetę, a jest nim ks. Robert Kierbic, który pracował ostatnio w Zblewie k. Pelplina.

Rekolekcje wielkopostne w szkole sobotniej

Opublikowano .

W sobotę 24.03.12 r. uczniowie z Parafialnej Szkoły Sobotniej mieli okazję uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych i przystąpić do sakramentu pokuty. Swoją osobną naukę mieli uczniowie z klas młodszych: 0 – 4 oraz dzieci starsze. Na koniec spotkania uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli we mszy św. Rekolekcje prowadził o. Sławomir Dworek ze Zgromadzenia Ojców Oblatów.

Dostojni Goście w naszej szkole

Opublikowano .

W sobotę 18 lutego 2012 r. przybył na zaproszenie ks. kan. dr. Jacka Bystrona do Parafialnej Szkoły Sobotniej w Hamburgu ks. abp dr Werner Thissen, metropolita hamburski. Wraz z nim przybyły osoby odpowiedzialne w archidiecezji za pozaszkolne nauczanie religii oraz dyrektor St. Ansgar-Gymnasium, w którym odbywają się zajęcia naszej sobotniej szkoły.

Pasowanie na „Rycerza”

Opublikowano .

W sobotę 10 grudnia 2011 r. w naszej szkole sobotniej podczas mszy św. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste pasowanie na „Rycerzy Niepokalanej”. Na mszę przybyli wszyscy pasowani wcześniej rycerze by odnowić swoje przyrzeczenia. Zamiast kazania, dzieci z rycerstwa przedstawili przedstawienie o św. Maksymilianie pt. „Dwie korony”. W tym roku pasowania dokonał ks. bp Edward Dajczak. 8 dzieci najpierw przekazały chęć bycia rycerzem Maryi, a następnie oddały swoje życie w Jej ręce. Na znak przynależności każdy otrzymał poświęcony medalik i różaniec – zbroję rycerza oraz chustę Rycerzy Niepokalanej. Po mszy św. wszyscy rycerze udali się na salę na poczęstunek i wspólne świętowanie. Dzieci z rycerstwa nie tylko zostają rycerzami ale mają bardzo bojowe zadanie. Każdy z nich należy do żywej róży, aby poprzez różaniec pomagać innym w przyjściu do Jezusa. Mamy też swoją gazetkę – miesięcznik „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, który otrzymujemy z Niepokalanowa. Jest to wspólnota międzynarodowa, do której należą dzieci z różnych krajów na całym świecie. Zachęcamy do włączenia się inne dzieci. Zgłoszenia prosimy kierować do s. Marty, gdyż każdy może zostać takim rycerzem.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok