Przedświąteczne spotkanie w Szkole Sobotniej

Opublikowano .

W sobotę 12.12.2015 r. odbyły się wyjątkowe zajęcia w Szkole Sobotniej w Hamburgu. W tą ostatnią sobotę przed świętami Bożego Narodzenia program zajęć zdecydowanie odbiegał od innych sobót w ciągu roku. Piękne nauki rekolekcyjne wygłosił do dzieci ks. prof. dr hab. Jan Walkusz z KUL, który już na samym początku nawiązał z młodymi bardzo serdeczny kontakt.

Być Rycerzem...Maryi

Opublikowano .

W naszej Szkole Sobotniej istnieje grupa Małych Rycerzy Niepokalanej, którzy oddali się pod opiekę Maryi i poprzez modlitwę różańcową pomagać w walce ze złem. Jak co roku, przed świętem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 5. grudnia odbyło się pasowanie 9 nowych rycerzy Maryi.

Pierwszoklasiści na start

Opublikowano .

W sobotę 10 października 2015 r. odbyła się w Szkole Sobotniej przy Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu podniosła uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej.

 

W niezwykle podniosłej atmosferze, podczas mszy św. szkolnej z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów całej szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami, przyjaciółmi, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły ks. kan. dr Jacek Bystron dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Sobotniej " i dotykając ołówkiem ramion ponad 70. pierwszoklasistom.

Zakończenie roku szkolnego 2014/15

Opublikowano .

W sobotę 4 lipca 2015 r. odbyło się w gmachu St. Ansgar-Schule (Bürgerweide 33) uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego w Parafialnej Szkole Sobotniej.

 

O godz. 10.00 rozpoczęła się akademia szkolna. Na początku przemówił do licznie zebranych, mimo panującego upału, rodziców i uczniów Szkoły Sobotniej proboszcz naszej Misji ks. kan. dr Jacek Bystron.

"Balladyna na nowo odkryta" w wykonaniu uczniow

Opublikowano .

W sobotę 27 czerwca 2015 r. w sali naszej Parafialnej Szkoły Sobotniej odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Balladyna na nowo odkryta" - autorstwa pani Justyny Obodzińskiej. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowała grupa młodzieży z Koła Teatralnego, które działa w ramach naszej szkoły. Opiekunem grupy jest pani Justyna Obodzińska, a grupę tworzą uczniowie naszej szkoły jak i rodzice naszych uczniów. Gratulujemy udanego występu.

Małgorzata Szuba - laureatką XI Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech

Opublikowano .

I stało sie...

 

Przed paroma miesiącami uczniowie naszej parafialnej Szkoły Sobotniej wystartowali w eliminacjach XI Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech. Olimpiady, gdzie musieli wykazać się znajomością nie tylko gramatyki i ortografii, ale również znajomością zagadnień stylistycznych i leksykalnych. Po przebrnięciu przez etap I i II, do finału dostała sie uczennica kl. VII - Małgosia Szuba. Finał Olimpiady odbył sie w Pułtusku. I stało się...

"Polski dzień" w Muzeum Etnograficznym w Hamburgu

Opublikowano .

Dnia 2 czerwca 2015 roku w Muzeum Etnograficznym w ramach „Dnia Polskiego" w hamburskich szkołach odbył się cykl różnorodnych imprez poświęconych tematycznie Polsce.

Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele z kilku hamburskich szkół, którzy zaprezentowali kilkanaście projektów związanych z Polską (m.in. filmy dokumentujące wymianę szkół z Polski i Niemiec). Naszą Szkołę Sobotnią reprezentowała młodzież z klasy siódmej, która pod kierunkiem swej nauczycielki pani Beaty Luty-Paulsen przygotowała krótką prezentację naszej szkoły.

Dzień Matki w szkole

Opublikowano .

MATKA - najwspanialsze słowo świata.

 

Istnieją takie słowa, które w każdym człowieku wywołują szczególnie silne uczucia i emocje. Matka - to jedno z nich. Słowo przywodzące nam wszystkim na myśl wielkie poświecenie, troskę oraz bezgraniczną ofiarność.

 

Wspaniałą okazją do wynagrodzenia naszym kochającym mamom ich codziennego trudu i poświecenia jest Dzień Matki. W Polsce obchodzone jest 26 maja.

Byliśmy z dziećmi w kinie - 2014

Opublikowano .

W sobotę 28.03.2015 r., w ramach uatrakcyjnienia zajęć szkolnych, uczniowie młodszych klas z naszej  Szkoły Sobotniej udali się do kina "Metropolis" na film pt. Gwiazda Kopernika. Budynek szkolny był w tym dniu zajęty przez "Caritas Verband", dlatego nie tracąc wolnej soboty, wybraliśmy się z grupą ponad 100 dzieciaków, pod opieką nauczycieli i rodziców, na edukacyjny film poświęcony Mikołajowi Kopernikowi.

XI Olimpiada Języka Polskiego w Niemczech

Opublikowano .

Olimpiada Języka Polskiego stanowi jedną z najważniejszych ogólnoniemieckich inicjatyw promujących język polski wśród dzieci i młodzieży. Należy podkreślić, że kierowana jest ona do wszystkich rodzajów szkół, w których nauczany jest język polski. Uczestnicy Olimpiady oceniani są w dwóch grupach wiekowych (grupa młodsza – uczniowie klasy 5. i 6. oraz grupa starsza – uczniowie od klasy 7. wzwyż) i w czterech kategoriach związanych z okresem pobytu za granicą i typem placówki, w której uczą się języka polskiego.

Obraz Bożego Miłosierdzia w Szkole Sobotniej

Opublikowano .

Przez dwie kolejne soboty (14 i 21.02.2015 r.) obraz Jezusa Miłosiernego nawiedzający naszą Misję przebywał w kaplicy szkolnej św. Oskara. Dzieci uczęszczające do parafialnej Szkoły Sobotniej miały okazję włączenia się w tą wielką modlitwę zawierzenia Bogu naszej wspólnoty i każdej parafialnej rodziny. Z prawdą o Bożym miłosierdziu jak i z historią obrazu zapoznał dzieci ks. Mariusz Marszałek z Wilna. W sposób barwny i przystępny przybliżył zebranym historię życia św. siostry Faustyny oraz orędzie Bożego Miłosierdzia.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok