Rozpoczęliśmy nowy rok katechetyczny

Opublikowano .

W sobotę 17 sierpnia br. rozpoczęliśmy zajęcia w naszej przyparafialnej Szkole Sobotniej mieszczącej się przy katolickim gimnazjum St. Ansgar-Schule (Bürgerweide 33). Na początku spotkania dyrektor szkoły ks. prob. dr Jacek Bystron szczególnie serdecznie powitał przybyłych uczniów i ich rodziców. Następnie powitał przedstawiciela firmy ORLEN Deutschland, która z siecią stacji paliw w Niemczech pod marką STAR postanowiła w tym roku wesprzeć Szkołę Sobotnią sponsorując druk podręczników do nauki języka polskiego dla klas od 1 do 3.

Zakończenie zajęć w Szkole Sobotniej

Opublikowano .

W sobotę 22 czerwca 2019 r. odbyło się w gmachu St. Ansgar-Schule (Bürgerweide 33) uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego w Szkole Sobotniej. Uroczystość zakończenia roku uświetnił swą obecnością Pan Konsul Adam Borkowski oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vivat! z Sierakowa Wlkp.

 

Msza św. celebrowana przez naszych duszpasterzy o godz. 9:30 była podsumowaniem pracowitego roku szkolnego, podczas której dziękowaliśmy Bogu za owoce minionego roku.

 

"Szlakiem piastowskim" w Poznaniu

Opublikowano .

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. grupa nauczycieli z parafialnej Szkoły Sobotniej udała się do Poznania na zorganizowany dla nauczycieli polonijnych wyjazd edukacyjny - "Na piastowskim szlaku". Celem wyjazdu było szkolenie kadry edukacyjnej na temat początków polskiej państwowości oraz zapoznanie nauczycieli z wybranymi zabytkami i atrakcyjnymi miejscami w Poznaniu i Kórniku.

Lekcja na temat oręża polskiego

Opublikowano .

W sobotę 25 maja 2019 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Sobotniej w Hamburgu mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w „żywej” lekcji historii na temat historii oręża polskiego od XVI do XVII wieku. Lekcję poprowadził pan Arkadiusz Pieper wraz z synem Rolandem (byłym uczniem naszej szkoły), przybliżając uczniom najważniejsze wydarzenia i daty od okresu panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego.

 

Laureat Olimpiady Języka Polskiego

Opublikowano .

Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły Sobotniej - Mateusz Susabowski z kl. 8 zakwalifikował się do grona najlepszych uczestników eliminacji XV Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech, organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Hamburgu. Od piętnastu lat odbywają się w Niemczech zmagania uczniów w olimpiadzie języka polskiego. Kierowana jest ona do wszystkich rodzajów szkół, w których nauczany jest język polski. Uczestnicy Olimpiady oceniani są w dwóch grupach wiekowych (grupa młodsza – uczniowie klasy 5. i 6. oraz grupa starsza – uczniowie od klasy 7. wzwyż).

Ciekawa lekcja historii

Opublikowano .

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w żywej lekcji historii, połączonej z prelekcją militarną. Tematem zajęć była agresja III Rzeszy na Rzeczpospolitą w 1939 roku. Uczniowie wysłuchali wykładu o przebiegu II wojny światowej w naszej części Europy, a nasz gość (były uczeń Szkoły Sobotniej) Roland Pieper przyniósł na lekcję wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając młodzież do czynnego udziału w zajęciach. Młodzież mogła zobaczyć fragmenty umundurowania, uzbrojenia i odznaczenia żołnierzy oraz przymierzyć hełmy. Lekcję zakończyła krótka prezentacja multimedialna, która była podsumowaniem tematu.

X edycja warsztatów języka polskiego

Opublikowano .

Konsulat Generalny RP oraz Szkolny Punkt Konsultacyjny w Hamburgu przygotowały tradycyjne warsztaty dla dzieci uczęszczających na zajęcia w szkołach /ośrodkach/ polonijnych północnych Niemiec. X edycja projektu odbyła się w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w rezydencji Konsula Generalnego RP w Hamburgu pod hasłem „Odległe staje się bliskie – podążamy śladami ciekawych Polaków z czasów odzyskania niepodległości”. W zajęciach tych wzięło udział 11 uczniów z naszej parafialnej Szkoły Sobotniej.

Rozpoczęliśmy czas rekolekcji wielkopostnych

Opublikowano .

6 kwietnia 2019 r. naukami rekolekcyjnymi w Szkole Sobotniej rozpoczęliśmy w naszej Misji czas wielkopostnych ćwiczeń duchowych, który miał nas przygotować do dobrego i radosnego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie prowadził ks. prał. Marek Gancarczyk.

 

Bal przebierańców dla dzieci

Opublikowano .

W sobotę 16 lutego br., w atmosferze trwającego karnawału, dzieci klas 0 - 4 parafialnej Szkoły Sobotniej w Hamburgu przybyły wraz z rodzicami na "Bal przebierańców dla dzieci" przepełniony dobrą muzyką, konkursami dla najmłodszych i zabawą. Imprezie towarzyszyła muzyka z największymi dziecięcymi hitami pod dyktando didżeja Jarka. Wodzirejem balu był ks. Rafał, który przywdział iście wyszukany strój klauna. Asystowały mu nauczycielki ze Szkoły Sobotniej: p. Ewa Jabłońska i p. Anna Kucharczyk.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok