Metropolita hamburski ks. abp Stefan Heße wydał rozporządzenie, na mocy którego od 10.05.20 r. wznawia się sprawowanie Mszy św. i innych nabożeństw z udziałem wiernych. Serdecznie zachęcamy naszych Parafian do uczestniczenia we Mszy św. według ustalonego na czas pandemii porządku.

Informujemy, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z tym nadal odbywać się będą transmisje Mszy św. niedzielnej przez internet z kościoła św. Józefa o godz. 11.00.

 

Link do transmisji Mszy św. w niedzielę 20 września 2020 r. o godz. 11.00:  

 

https://youtu.be/d6L7jiOzH1k 

 

„Dni Skupienia“ dla animatorów Domowego Kościoła przy PMK-Hamburg

Opublikowano .

Motto: „Bóg działa w nas i przez nas, a nie my działamy“  - słowa Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

 

W dniach 26-27.10  odbyły się w Hamburgu „Dni Skupienia“ dla animatorów Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Tematem spotkania była  „Droga formacji w DK“ . Na zaproszenie naszej Pary Rejonowej DK przybył ks. Krzysztof Łapiński – Moderator krajowy DK w Polsce oraz Para Filialna-śląska, Jolanta i Krzysztof Gawin. Spotkanie odbyło się przy wspaniałym wsparciu organizacyjnym naszej PR Lucyny i Mariusza Formella i „pod skrzydłami“  i  z błogosławieństwem naszego Moderatora, ks. Rafała Zachmielewskiego. Brało w nim udział 11 par Animatorów miejscowych i dwie pary animatorskie, goście z Hannoveru.

 

Dzień Skupienia zaczął się dla nas tzw. Namiotem Spotkania, tj. adoracją Najświętszego Sakramentu i rozważaniem słów Ewangelii według św. Łukasza 13, 1-9. Słowa te mocno trafiły do naszych serc. Oddajmy się w ręce Boskiego Ogrodnika, a wszystko co On z nami uczyni będzie dobre. Następnie odbyła się uroczysta msza św. dla wszystkich animatorów, Słowo Boże wygłosił nasz gość ks. Krzysztof Łapiński zachęcając nas do wytrwałej pracy i służenia sobie nawzajem. W naszym Ruchu ważna jest posługa i odpowiedzialność we Wspólnocie i aby wraz z małżonką-kiem dążyć do świętości. Ks. Moderator podkreślił szczególną ważność Eucharystii aby w bliskości Boga móc otwierać się na Jego Dary.

 

Popołudniowa konferencja była poświęcona uzasadnieniu i przestrzeganiu formacji w DK. Główne jej elementy to zobowiązania takie jak:

- codzienna modlitwa osobista- regularne spotkanie ze Słowem Bożym

- codzienna modlitwa małżeńska

- codzienna modlitwa rodzinna

- comiesięczny Dialog Małżeński

- Reguła Życia

- udział w rekolekcjach formacyjnych, przynajmniej raz w roku.

 

Są one darami i służą do budowania jedności w małżeństwie i rodzinie, jak również budowaniu człowieka dążącego do wolności i wyzwalającego się od wszelkich zniewoleń. Był to dzień owocny w dyskusje, dzielenie się życiem i doświadczeniem w pracy w DK. W niedzielę na mszy św. wspólnotowej razem z całą Parafią modliliśmy się w intencji małżeństw oraz za nasz Ruch Światło-Życie. Po mszy św. odbyła się konferencja dla całej Wspólnoty z uwzględnieniem wskazówek na kolejny rok pracy formacyjnej. Nasi goście zapewnili o modlitwie za nas i wyrazili gotowość dalszego wspierania nas swoją radą.

 

Nasza Wspólnota to ruch ludzi świeckich ale doceniamy ogromną rolę jaką wypełnia dla nas kapłan, Moderator Wspólnoty, który posługuje na naszych spotkaniach i dba o naszą wierność Charyzmatowi Ruchu Światło-Życie.

 

Barbara Raca-Zielinski
Domowy Kościół, Hamburg

 

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok