Zmiana porządku nabożeństw w Herz-Jesu /HH-Hamm/


Informujemy, że w okresie zimowym od soboty 12 listopada 2022 r., Msza św. sobotnia w kościele Herz Jesu (HH-Hamm) będzie odprawiana o godz. 17:00.

 

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Opublikowano .

W sobotę 27 sierpnia br. rozpoczęły się w budynku katolickiego gimnazjum St. Ansgar-Schule zajęcia naszej parafialnej Szkoły Sobotniej. Kolejny już raz dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapełnili gmach szkoły, aby rozpocząć naukę języka polskiego, historii polski i religii w "języku naszych ojców".

 

Na początku spotkania ks. Maciej Zabrocki przywitał wszystkich zebranych i poprowadził modlitwę rozpoczynającą nowy rok szkolny. Następnie poruszone zostały kwestie organizacyjne szkoły, po czym nastąpił podział uczniów na klasy. Po zajęciach lekcyjnych grupa poranna zakończyła pierwszy dzień swojej nauki Mszą św. w kaplicy szkolnej o godz. 12:00. Popołudniu o godz. 13:30 rozpoczęła swoje zajęcia druga grupa. Cieszymy się, że po 2 latach pandemii wraca gwar i krzyki naszych uśmiechnietych dzieci na szkolne korytarze. Z zadowoleniem chcemy poinformować, że do tej pory zapisało się do szkoły 335 uczniów. Czekamy na kolejne zgłoszenia.

 

Zapraszamy dzieci i młodzież, która jeszcze nie zapisała się do naszej Szkoły Sobotniej, na kolejne zajęcia w nadchodzącą sobotę.

     - grupa poranna:  9.30 – 11.50
     - grupa popołudniowa: 13.00 – 15.20.

 Adres szkoły: St. Ansgar-Schule, Bürgerweide 33, 20535 Hamburg.

 

 

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok