ZAPISY DO SZKOŁY SOBOTNIEJ

 

W sobotę 27.08.2022 r. rozpoczynamy  nowy rok szkolno-katechetyczny w parafialnej Szkole Sobotniej. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat na zajęcia w budynku St. Ansgar-Schule, II piętro (Bürgerweide 33):

-    grupa przedpołudniowa o godz. 9.30 - 11.50 + Msza św.
-    grupa popołudniowa o godz. 13.30 - 15.50 + Msza św.

 

W każdą sobotę prowadzimy zajęcia z religii, języka polskiego i historii Polski z elementami geografii.

     * Przygotowanie do I Komunii św. odbywa się w klasach trzecich.
     * Przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w klasie ósmej przedpołudniowej.

 

Zapisy do Szkoły Sobotniej można dokonać poprzez wypłnienie formularza zgłoszeniowego. Otwórz link i wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/xz13gBEq8nTVjsqg8

 

Wycieczka do Hansa Park

Opublikowano .

18 czerwca br. dzieci z naszej parafialnej Szkoły Sobotniej razem z wychowawcami pojechały na wycieczkę do parku rozrywki Hansa Park. W sumie było czterdzieści dwoje dzieci i sześciu wychowawców.  Pogoda sprzyjała korzystaniu z wodnych atrakcji np. pontnów. Na wspólnej zabawie dzieci spędziły ponad 6 godzin. Dwie grupy spotkały w restauracji panów z Polski, z których jeden zaprowadził dzieci na wodne zjeżdżalnie oraz małżeństwo z Niemiec, które zafundowało dzieciom i wychowawcom lody. Starsza grupa z ks. Robertem skorzystała z bardziej ekstremalnych atrakcji.

 

Cieszymy się, że po czasie pandemii i różnych ograniczeń udało się nam zorganizować wyjazd dla naszych uczniów i choć trochę poczuć powiewu „normalności”.  Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd dla dzieci z naszej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.

s. Małgorzata

 

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok