Informujemy, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z tym nadal odbywać się będą transmisje Mszy św. niedzielnej przez internet z kościoła św. Józefa.

Link do transmisji Mszy św. w XIII Niedzielę Zwykłą /26 czerwca br./ o godz. 11.00:   

https://youtu.be/HcNJ8VuHdZQ   
 


Zakończenie roku szkolno-katechetycznego

Opublikowano .

Zakończenie roku szkolno-katechetycznego 2020/21 w Szkole Sobotniej odbyło się w nietypowych warunkach. W sobotę 12 czerwca uczniowie klas 0-VII w niewielkich grupach oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego spotkali się na zajęciach ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa szkolne.

 

Uroczysta gala podsumowująca pobyt ośmioklasistów przez ostatnie lata w Szkole Sobotniej – wręczenie nagród i wyróżnień w obecności całej społeczności szkolnej – została zastąpiona uroczystym apelem, na którym mieliśmy zaszczyt gościć Konsula RP w Hamburgu p. Mariusza Pindel. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą ks. Rafałem Zachmielewskim zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. W tym krótkim, jakże emocjonalnym wystąpieniu, dziękowali oni za swoją edukację szkolną nauczycielom i katechetom. Wyrażali wdzięczność dyrekcji szkoły za stworzoną możliwość poszerzania własnych horyzontów poprzez naukę kultury, tradycji i języka polskiego.

 

Drodzy Absolwenci! Nadszedł czas rozstania. Wydaje się, że tak niedawno przekroczyliście próg naszej szkoły, trzymając kurczowo mamę za rękę. A teraz chwila wyciszenia i pożegnania z kolegami, koleżankami, nauczycielami i wychowawcami. W tym pożegnaniu jest smutek. Kryje się wzruszenie, ale i nadzieja, że dacie sobie radę i zrealizujecie swoje marzenia – również dzięki nauce języka polskiego. I choć dotarliście do mety ważnego etapu, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pielęgnujcie znajomości i przyjaźnie tu zawarte. Bądźcie dobrymi ludźmi, szanujcie innych, nie krzywdźcie, bądźcie szczerzy i życzliwi. Bądźcie w życiu jak orły. Jak mówił kard. Stefan Wyszyński „Orły to wolne ptaki, szybują wysoko, nie pełzają po ziemi”. Ruszajcie zatem w drogę życia – powodzenia!

 

Na koniec absolwenci, których w tym roku było wyjątkowo dużo – bo 38, ustawili się z wychowawcą do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

W tym samym dniu pożegnaliśmy trzy nauczycielki parafialnej Szkoły Sobotniej: panią Nataszę Jastrzębską, panią Małgorzatę Hajduk oraz s. Martę Krzych. Pani Natasza nauczała w szkole przez 6 lat języka polskiego w klasach 6-8, natomiast pani Małgorzata uczyła w naszej szkole 19 lat języka polskiego w klasach młodszych: 4-5. Obie panie przygotowywały dzieci do występów na Olimpiadzie Języka Polskiego w Niemczech, przygotowywały z dziećmi inscenizacje na różne okazje szkolne. S. Marta nauczała religii  dzieci przed I Komunią św., pełniła posługę muzyczną w Szkole Sobotniej i na Mszach św. dziecięcych. Organizowała wakacyjne wyjazdy edukacyjno-wypoczynkowe do Polski dla dzieci i młodzieży polonijnej. Była autorką wielu inscenizacji religijnych w naszej Misji, prowadziła Rycerstwo Niepokalanej wsród dzieci.

 

W ciepłych słowach Ksiądz Proboszcz pożegnał nauczycielki, które po wielu latach nauczania kończą pracę w naszej szkole i odchodzą do innych obowiązków. Wyrazem wdzięczności były wiązanki pięknych kwiatów wręczone przez  Księdza Proboszcza.

 

Anna Adamiak

 

 

 

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok