Metropolita hamburski ks. abp Stefan Heße wydał rozporządzenie, na mocy którego od 10.05.20 r. wznawia się sprawowanie Mszy św. i innych nabożeństw z udziałem wiernych. Serdecznie zachęcamy naszych Parafian do uczestniczenia we Mszy św. według ustalonego na czas pandemii porządku.

Informujemy, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z tym nadal odbywać się będą transmisje Mszy św. niedzielnej przez internet z kościoła św. Józefa.

 

Linki do transmisji Mszy św. w niedzielę 07.03.2021 r. o godz. 11.00:  

https://youtu.be/WBabYymuVLY

 

  

 

Ks. dr Michał Wilkosz nowym rektorem PMK w Niemczech

Opublikowano .

Pragniemy poinformować naszych Parafian, że ks. dr Michał Wilkosz został Rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Nowy Rektor jest kapłanem Archidiecezji Krakowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął w roku 2011. Dotychczas pełnił funkcję sekretarza Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Zastąpi na tym stanowisku ks. prałata Stanisława Budyna. Swoją posługę Rektora PMK w Niemczech rozpoczął od dnia 1 stycznia 2021 r.

 

W liście skierowanym do Polonii w Niemczech przez Ks. bpa Wiesława Lechowicza - Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji - czytamy:

 

Pragnę przekazać Wam wszystkim do wiadomości, że w dniu 24 listopada  2020 roku Rada Stała Konferencji Episkopatu Niemiec podjęła decyzję o powołaniu na urząd Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech Księdza dr Michała Wilkosza, który  dotychczas pełnił funkcję Sekretarza Misji. Na stanowisku zastąpi on Księdza Prałata  Stanisława Budyna, począwszy od dnia 1 stycznia 2021 roku. Liczę, że ks. Wilkosz spotka się  z życzliwością i gotowością do współpracy tak ze strony całej wspólnoty Polskiej Misji  Katolickiej, jak i przedstawicieli Kościoła w Niemczech. Proszę, byście otoczyli modlitwą  zarówno nowego rektora, jak i dotychczasowego. Niech światło Ducha Świętego kieruje  poczynaniami ks. Michała Wilkosza, a obfitość Bożego błogosławieństwa stanie się udziałem  ks. Stanisława Budyna! 

 

Ks. Prałat Budyn pełnił funkcję rektora PMK w Niemczech od 2002 roku. Oficjalne  podziękowanie ks. Prałatowi Budynowi za jego wieloletnią i oddaną służbę dla Polonii  w Niemczech jest zaplanowane na 24 maja 2021 roku. Mam nadzieję, że w tym terminie  będziemy mogli bezpiecznie spotkać się na Eucharystii celebrowanej w "Haus Concordia" także w duchu wdzięczności za 50 lat kapłaństwa Ks. Prałata. Konkretne informacje zostaną  przekazane w późniejszym terminie, ale już teraz zapraszam na te uroczystości  reprezentantów poszczególnych misji oraz instytucji polonijnych, wspólnot i grup  działających w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech.

 

Gratulujemy nowemu Księdzu Rektorowi powołania go na ten zaszczytny urząd i życzymy dużo sił w posłudze oraz obfitości Bożych łask.

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok