Metropolita hamburski ks. abp Stefan Heße wydał rozporządzenie, na mocy którego od 10.05.20 r. wznawia się sprawowanie Mszy św. i innych nabożeństw z udziałem wiernych. Serdecznie zachęcamy naszych Parafian do uczestniczenia we Mszy św. według ustalonego na czas pandemii porządku.

Informujemy, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z tym nadal odbywać się będą transmisje Mszy św. niedzielnej przez internet z kościoła św. Józefa.

 

Linki do transmisji Mszy św. w niedzielę 17.01.2021 r. o godz. 11.00:  

https://youtu.be/ElrVn9TsQgM 

  

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych w Hamburgu

Opublikowano .

Dnia 1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół modli się i wspomina wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych do chwały ołtarzy, jak i tych anonimowych. Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia – a także w kolejnych dniach listopada – wierni odwiedzają groby bliskich. W Hamburgu udajemy się co roku tradycyjnie na główny cmentarz Ohlsdorf, gdzie spoczywają nasi rodacy z czasu II wojny światowej i ci, którzy przybyli tutaj później.

 

W sobotę 31 października o godz. 14.00 na cmentarzu Ohlsdorf (kaplica 13) została odprawiona msza św. koncelebrowana, której przewodniczył proboszcz Misji ks. kan. dr Jacek Bystron. Słowo Boże wygłosił ks. Rafał Zachmielewski. W czasie tej liturgii prosiliśmy Dobrego i Miłosiernego Boga o łaskę Nieba dla wszystkich zmarłych, szczególnie tych, którzy w minionym roku odeszli do wieczności z naszej wspólnoty hamburskiej. W czasie liturgii zostały wyczytane nazwiska wszystkich zmarłych, których pochowaliśmy w tym roku. Po zakończonej celebracji udaliśmy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za zmarłych kapłanów i tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny, a także za zmarłych z naszych rodzin, którzy wyprzedzili nas już w pielgrzymce do wieczności. Zapalono na grobach dziesiątki pięknych zniczy, dzieci i młodzież składała wiązanki kwiatów jako symbol naszej pamięci o zmarłych. W uroczystościach uczestniczył Konsul Generalny p. Paweł Jaworski.

 

Natomiast w niedzielę 1 listopada, na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Neuengamme uczestniczyliśmy w nabożeństwie żałobnym, modląc się za poległych, ofiary wojny a także za zmarłych z naszych rodzin. Modlitwę prowadził ks. prob. Jacek Bystron. W uroczystościach wzięli udział: dr Oliver von Wrochem - dyrektor muzeum KZ Neuengamme, Konsul Generalny RP w Hamburgu p. Paweł Jaworski z rodziną, dzieci i młodzież oraz liczni przedstawiciele Polonii. Złożono wieńce i kwiaty, zapłonęły znicze. 

 

Tego dnia oprócz płynącej z głębi serca modlitwy, chwil zamyślenia i zadumania nad wiecznością i naszą drogą w kierunku świętości nie zabrakło wspaniałej pogody, która być może przyczyniła się do tak licznego udziału wiernych naszej Misji. Dziękujemy serdecznie za Waszą obecność.

 

Duszpasterze

 

Uroczystości na cmentarzu Ohlsdorf: 31.10.2020 r.

 

 

Uroczystości w Neuengamme: 1.11.2020 r.

 

 

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok