Metropolita hamburski ks. abp Stefan Heße wydał rozporządzenie, na mocy którego od 10.05.20 r. wznawia się sprawowanie Mszy św. i innych nabożeństw z udziałem wiernych. Serdecznie zachęcamy naszych Parafian do uczestniczenia we Mszy św. według ustalonego na czas pandemii porządku.

Informujemy, że w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W związku z tym nadal odbywać się będą transmisje Mszy św. niedzielnej przez internet z kościoła św. Józefa o godz. 11.00.

 

Link do transmisji Mszy św. w niedzielę 20 września 2020 r. o godz. 11.00:  

 

https://youtu.be/d6L7jiOzH1k 

 

"Z innej bajki..." - podręcznik do nauki języka polskiego

Opublikowano .

W sobotę 15 sierpnia br. przybyło do  naszej Szkoły Sobotniej około 300 uczniów chętnych rozpocząć naukę języka polskiego, historii  i religii. Większość uczniów ostatni raz miała możliwość odbycia lekcji  w lutym 2020. Cieszy fakt, że aż tylu uczniów zainaugurowało w naszej szkole rowy rok szkolny. Mamy jednak świadomość, że ze względu na panującą epidemię koronawirusa spora liczba dzieci pozostała w domu bądź też zawiesiła na jakiś czas swoją edukację szkolną w polskiej szkole.

 

To właśnie z myślą o tych dzieciach dyrektor szkoły ks. kan. Jacek Bystron postarał się o spory kontyngent nowych i ciekawych podręczników do nauczania języka polskiego. Każde dziecko, które zostało na jakiś czas w domu, może zgłosić się do nauczyciela Szkoły Sobotniej lub do biura parafialnego Misji i dostanie nieodpłatnie taki podręcznik. 

 

Książka "Z innej bajki. Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci w Niemczech" przeznaczona jest dla odbiorcy w wieku od siódmego roku życia. Oznacza to, że mogą z niej z powodzeniem korzystać także starsze dzieci i młodzież. Materiał przygotowany jest tak, aby realizować go przede wszystkim w szkołach sobotnich pod kierunkiem nauczyciela. Niemniej wiele typów zadań można wykonywać w domu samodzielnie lub z rodzicami. Bardzo zachęcamy do zaopatrzenia się w ten podręcznik.

 

---------------------------------------

Podręcznik do nauki języka polskiego "Z innej bajki. Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci w Niemczech” powstał z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja i Polskiej Macierzy Szkolnej w Niemczech w ramach projektu ”Pod znakiem białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech" – kontynuacja współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonia i polakami za granicą w roku 2019.

 

 

 

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok