XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019 r.

-         W środę zapraszamy Rodziny Szenstackie na modlitwę różańcową i wieczorną mszę św. o godz. 19.00.

 

-         W sobotę i przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Misji panią Anetę Barcik, która uświetni swoim śpiewem liturgię sobotnią i niedzielną. Zapraszamy na msze św. z jej udziałem w sobotę godz. 18. 00 w kościele św. Eryka, HH-Rothenburgsort oraz w niedzielę o godz. 9.30, 11.00 i 18.30 w kościele św. Józefa, HH-Altona oraz o godz. 20.00 na mszy św. w Langenhorn. Po liturgii, przy wyjściu z kościoła, będzie można zakupić nową płytę CD "Czas miłosierdzia" z autografem artystki.

 

-         Rozpoczęliśmy nowy rok szkolno-katechetyczny w naszej Szkole Sobotniej. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia z religii, języka polskiego i historii Polski w dwóch grupach: na godz. 9.30 lub na godz. 13.30 w Sankt-Ansgar-Schule (Bürgerweide 33).

-         W poniedziałki zajęcia z religii w punkcie katechetycznym w dzielnicy Nettelnburg-Allermöhe w salkach przy kościele św. Edyty Stein:

  • klasa 0-1 godz. 16.30             ●          klasa 4-6          o godz. 16.30
  • klasa 2 godz. 17.00                ●          klasa 7-8          o godz. 17.15
  • klasa 3 godz. 17.30

 

-         W niedziele po mszy św. o g. 15.00 odbywa się katecheza dla dzieci od 3-5 lat.

 

-         Rozpoczęlismy nauki przygotowujące do bierzmowania. Katechezy odbywają się w czterech wariantach:

Dla młodzieży:

  • poniedziałek o godz. 17.15 w ramach zajęć klasy 7-8 w salce przy kościele Edith Stein, Neu Allermöhe
  • piątek o godz. 17.00 w domu parafialnym przy kościele św. Józefa (pierwsze spotkanie 20 września)
  • sobota w ramach zajęć klasy 8 w Szkole Sobotniej

Dla dorosłych:

  • niedziela             po mszy św. o godz. 15.00 w salce parafialnej (następne spotkanie13 października)

 

-      W czwartek 19 września będzie miał miejsce dzień skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich, który poprowadzi ks. Aleksander Westler, krajowy duszpasterz Ruchu. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na konferencję i spotkanie w sali parafialnej.

 

-      W sobotę 21 września obrońcy życia i rodziny zapraszają na „Marsz Życia” do Berlina. Wyjazd z dworca autobusowego ZOB o godz. 7.30. Bilety można nabywać indywidualnie przez internet. Bliższe informacje na stronie internetowej.

 

-      Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Warszawy odbędzie się w niedzielę 22 września po mszy św. o godz. 18.30 w salce parafialnej.

 

-      Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej, która jest czynna w 2. niedzielę miesiąca od godz. 10.30 do 12.30 (literatura religijna) i 4. niedzielę miesiąca od godz. 16.00 do 18.00 (literatura ogólna).

 

-      Chór parafialny ogłasza nowy nabór. Osoby zainteresowane śpiewaniem w naszym chórze zapraszamy na próby, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.45 w salce parafialnej. Zgłoszenia przyjmują nasi panowie organiści po mszach św.

 

-      Poradnictwo socjalne będzie nieczynne od 10 września do 1 października włącznie.

 

-      Organizatorzy 9. Polskiego Festiwalu zapraszają w przyszłą niedzielę Polonię hamburską do "Mozartsäle" (Moorweidenstr. 36, Hamburg) na wydarzenie artystyczne, w którym znajdzie się muzyka, taniec, śpiew, teatr, malarstwo i literatura. Bliższe informacje na ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła, w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

 

-      Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP, wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się w niedzielę 13 października 2019 r. Bliższe informacje podamy w późniejszym terminie.

 

-      Po mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do domu parafialnego.

 

Podziękowanie

W imieniu dzieci uczących się w Szkole Sobotniej przy Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu, ich rodziców i całego Grona Pedagogicznego, serdecznie dziękuję Zarządowi Spółki "ORLEN Deutschland GmbH" oraz wyrażam słowa wielkiego uznania za finansowe wsparcie naszych działań na rzecz kultury, tradycji i języka polskiego. Wyrażam ogromną wdzięczność całemu Zarządowi za przekazanie środków finansowych na działalność oświatową naszej szkoły. Dzięki Państwa decyzji uzyskaliśmy duże wsparcie, które pozwoliło nam sfinansować druk podręczników do nauczania języka polskiego w klasach: 1 - 3.

Przyznany sponsoring stanowi olbrzymie wsparcie naszych edukacyjnych poczynań, za co jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni.

Ks. dr Jacek Bystron

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok