Rekolekcje adwentowe

Opublikowano .

W dniach 15-19 grudnia 2012 r. odbyły się w naszej Misji 5-dniowe rekolekcje parafialne. Rekolekcje prowadził o. Świerad Pettke CCG, prowincjał Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani.

Pani Monika Grajewska śpiewała dla nas

Opublikowano .

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć w naszej Misji dobrze już nam znaną artystkę - panią Monikę Grajewską, solistkę z Warszawy, która swoim śpiewem ubogaciła liturgię 2 niedzieli Bożego Narodzenia. Wykonała polskie kolędy i pastorałki. Po mszach św. można było zaopatrzyć się w jej najnowsze płyty.

Zabawa sylwestrowa

Opublikowano .

31 grudnia jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Wieczorem i w nocy, czyli z 31 grudnia na 1 stycznia, świętowany jest Sylwester – czyli święto pożegnania starego roku i przywitania nowego. Noc Sylwestrowa jest najczęściej spędzana w domach, na placach, na salach, gdzie organizowane są imprezy, czy spotkania rodzinne, zabawy i bale. Kulminacyjnym momentem Sylwestra jest północ – często odlicza się wybicie godziny 24:00, która oznacza początek Nowego Roku. O północy otwiera się szampana i przy kieliszku z bąbelkami składa się sobie wzajemnie życzenia noworoczne. Zabawom Sylwestrowym często towarzyszą tańce, dobre jedzenie, zimne ognie, petardy i fajerwerki.

Andrzejkowy wieczór w HH-Rahlstedt

Opublikowano .

W sobotę 17.11.2012 r. odbyła się w sali parafialnej przy kościele Mariä Himmelfahrt - Hamburg Rahlstedt kolejna, już 17 zabawa „Andrzejkowa". Naszymi gośćmi honorowymi byli: proboszcz parafii Rahlstedt ks.Winkens, proboszcz PMK ks. kan. dr Jacek Bystron i konsul RP w Hamburgu p. Karolina Kowalska. Tegorocznym tematem przewodnim stało się „MORZE”, a więc - mewy, sieci rybackie, muszelki i piosenka „Ach jak przyjemnie kołysać się wsród fal”.

Występ chóru „Wiwat”

Opublikowano .

W niedzielę 2.12.12 r. przebywał w naszej Misji żeński chór Wiwat z Warszawy. Młodzi artyści uświetnili swym występem Msze św. o g. 10.15 i 11.30. Przy wyjściu z kościoła można było zakupić płyty CD z kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru.

Spotkanie z uczestnikami rajdu katyńskiego

Opublikowano .

W sobotę 1.12.12 r. po wieczornej Mszy św. odbyło się w sali parafialnej spotkanie z uczestnikami Międzynarodowego Rajdu Motocyklowego pod hasłem „Szlakiem Hymnu Polskiego”. Bardzo ciekawe spotkanie poprowadził organizator i uczestnik tego rajdu - ks. Jan Zalewski, polski kapłan pracujący w duszpasterstwie duńskim.

Zbiórka herbaty dla bezdomnych we Wrocławiu

Opublikowano .

W niedzielę 25 listopada 2012 r. po Mszach św. o g. 10.15 i 11.30 odbyła się przed kościołem św. Józefa zbiórka herbaty dla mieszkańców schroniska im. św. Brata Alberta we Wrocławiu. Chętnych do niesienia pomocy rodakom mieszkającym w schroniskach dla bezdomnych było wielu. Akcja ta odbiła się dużym echem wśród parafian, toteż zebrano sporą ilość herbaty – 28 kg, 1 kg kawy i 13 tabliczek czekolady.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, a p. Piotrowi Mazur dziękujemy za przeprowadzenie tej zbiórki. Bóg zapłać!

Zabawa andrzejkowa

Opublikowano .

W sobotę 24.11.br. w naszej Szkole Sobotniej na sali w St. Ansgar-Schule (Bürgerweide 33) odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana z myślą o naszych parafianach.
Organizatorzy balu zadbali o piękny wystrój sali. Serwowano potrawy polskiej kuchni w dużym asortymencie. Wszyscy doskonale się bawili do późnych godzin nocnych. Organizatorom balu należą się serdeczne i szczere podziękowania.

Spotkanie księży Dekanatu Północnego w Hamburgu

Opublikowano .

W poniedziałek 12 listopada 2012 r. odbyła się w naszej Misji konferencja kapłanów Dekanatu Północnego. Z tej okazji gościliśmy wszystkich polskich duszpasterzy pracujących w północnych Niemczech. W trakcie spotkania, które rozpoczęło się o godz. 10.00, duszpasterze dyskutowali m. in. na temat najnowszych przepisów i konsekwencji wystąpienia z Kościoła katolickiego.

Obchody Święta Niepodległości Polski

Opublikowano .

W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy w naszej parafii Święto Niepodległości Polski. Z tej okazji o godz. 11.30 proboszcz Misji ks. kan. dr Jacek Bystron odprawił w kościele św. Józefa uroczystą sumę parafialną, na której modlono się za ojczyznę i jej mieszkańców. Liturgię eucharystyczną o godz. 18.00 uświetnił swym występem chór parafialny, który pod batutą p. Tomasza Harkota wykonał dwie najstarsze polskie pieśni religijne - Bogurodzicę i Gaude Mater Polonia.


Artystyczna część obchodów została zaplanowana na sobotni wieczór poprzedzający święto niepodległości. W sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00 odbył się dwugodzinny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Magdalenentrio. Zabrzmiały między innymi utwory L. von Beethovena, W. Mozarta i F. Chopina. Natomiast w Parafialnej Szkole Sobotniej młodzież szkolna zaprezentowała zebranym na Mszy św. o godz. 12.00 program artystyczny mówiący o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Program przygotowała z uczniami p. Justyna Obodzińska.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok