Spotkanie w "Concordii" przedstawicieli Rad Parafialnych PMK w Niemczech

Opublikowano .

W dniach 18-19.11.2017 r. w ośrodku polonijnym "Concordia" w Herdorf odbyło się spotkanie przedstawicieli Rad Parafialnych Polskich Misji Katolickich w Niemczech zorganizowane przez Rektorat PMK oraz Radę Naczelną Polskich Katolików Świeckich w Niemczech.

 

Temat przewodni spotkania brzmiał następująco: „Podstawy i sposoby okazywania miłosierdzia i pracy społecznej w realiach Polskich Misji Katolickich w Niemczech”. Temat wprowadzający: "Miłosierdzie Boże w Piśmie Świętym – podstawy działalności charytatywnej Kościoła katolickiego" przedstawił rektor Misji ks. prał. Stanisław Budyn.

Przedstawienie jasełkowe

Opublikowano .

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przypomniały nam o tym dzieci z naszej Szkoły Sobotniej i z punktu katechetycznego w dzielnicy HH- Neu Allermöhe. W Szkole Sobotniej 16 grudnia br. dzieci z grupy do południa i po południu przedstawiły w jasełkach króla, który bardzo pragnął odnaleźć trzy klucze do nieba, zakończone życzeniami dla każdego z nas: „Bądź uosobieniem dobroci Boga. Niech dobroć przebija z twojej twarzy i z twoich oczu, i z twego uśmiechu, i z twego pozdrowienia. Niech każdego dnia Bóg rodzi się w twoim życiu.” Jasełka przygotowane zostały przez p. Małgorzatę Hajduk, p. Nataszę Jastrzębską i s. Martę.

Adwentowe rekolekcje

Opublikowano .

Adwent to czas, który poprzedza Boże Narodzenie i przygotowuje ludzi wierzących na przyjście Chrystusa w liturgii Bożego Narodzenia. To jest ta wielka tajemnica, gdzie Bóg staje się człowiekiem i przychodzi do człowieka. I to zaproszenie ze strony Boga polega na tym, żeby spotkać się z wcielonym Synem Bożym. Temu właśnie mają służyć m. in. rekolekcje adwentowe. W naszej Misji czas rekolekcji przeżywaliśmy od 9 do 13 grudnia br. Naszą parafialną wspólnotę w adwentowym zamyśleniu poprowadził ks. dr Łukasz Kątny. 

Podziękowanie za wspieranie misji

Opublikowano .

W trakcie trwania roku szkolnego 2016/17 r. uczniowie Szkoły Sobotniej włączyli się w akcję zbierania znaczków pocztowych, aby następnie przekazać je na cele misyjne. Akcję koordynował w Szkole Sobotniej ks. Robert Kierbic, który osobiście zawiózł paczkę z zebranymi znaczkami do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Dnia 8.11.br. otrzymaliśmy list od Księży Werbistów, w którym dziękują oni bardzo serdecznie uczniom Szkoły Sobotniej za włączenie się do akcji "Każdy znaczek wspiera misje".

Składamy "Bóg zapłać" wszystkim za wsparcie misji na całym świecie!

Odwiedziny ks. abpa Stefana Heße w Szkole Sobotniej

Opublikowano .

W sobotę 2 grudnia 2017 r. zawitał do naszej Szkoły Sobotniej ks. abp dr Stefan Heße – metropolita hamburski. Towarzyszyli mu: nasz proboszcz ks. kanonik Jacek Bystron, Konsul Generalny pan Piotr Golema i przewodniczący Rady Parafialnej pan Zenon Zieliński. Na początku przywitała Księdza Arcybiskupa w imieniu rodziców pani dr Natalia Bleiker-Buth. Następnie nasz dostojny Gość spotkał się z rodzicami na wspólnej kawie i pysznym cieście. Rozmawiał także z nauczycielami, żywo interesując się wszystkim, co dotyczyło życia codziennego naszej szkoły.

XVI Forum Charyzmatyczne dla polonijnych Wspólnot Modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym

Opublikowano .

W dniach 10-12 listopada 2017 r. w Geseke odbyło się XVI Forum Charyzmatyczne zorganizowane dla polonijnych Wspólnot Modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym. Było to spotkanie dla grup Odnowy Charyzmatycznej łączące Polonię z Niemiec, Luksemburga i Belgii w modlitwie i uwielbieniu Pana wyrażającej się również poprzez śpiew będący ważnym elementem charyzmatycznym wyrażenia chwały i czci dla Pana. Za oprawę muzyczną odpowiadał zespół „Mocni w Duchu”.

Pasowanie na ministranta

Opublikowano .

W dniu 25.11.17 r.  podczas mszy św. o godzinie 12:00 w kaplicy Szkoły Sobotniej trzech chłopców zostało pasowanych do posługi ministranta w naszej Misji. Tego zaszczytu dostąpili: Sebastian Kozak, Karol Kamm oraz Julian Chmiel. Jako ministranci chłopcy będą mogli w pełni posługiwać przy ołtarzu: dzwonić dzwonkami i gongami, podawać chleb i wino. Strojem ministranta jest komża i kołnierz. Gratulujemy nowym ministrantom i życzymy wielkiej gorliwości w posłudze liturgicznej. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za świadectwo dawane synom.

Spotkanie Rodzin Szensztackich

Opublikowano .

W trzecią środę miesiąca 15.11.2017 r. po mszy św. wieczornej spotkaliśmy się tradycyjnie na sali parafialnej przy kościele św. Józefa. Na początku spotkania został przedstawiony nam ks. Robert Elak, który to będzie prowadził nasze Kręgi. Następnie p. Hanna Drojecka poinformowała zebranych o pielgrzymkach i wyjazdach Ruchu Szensztackiego w przyszłym roku kalendarzowym.

Dom Rain Mana – wszyscy możemy pomóc

Opublikowano .

Autyzm boli!

Gdy Pani Szmytkowska przyjaźnie przywitała mnie u progu swego mieszkania w Sopocie, nagle wyskoczył z przyległej kuchni mężczyzna w wieku około 30 lat z twarzą umazaną pomidorowa zupą.

- Mati - powiedziała Pani Ewa łagodnie - przywitaj sie z panią Marylą….

Mati spojrzał na mnie przelotnie i odwrócił twarz w stronę taty - Pana Szmytkowskiego, który ostrożnie usunął resztki zupy z brody Mateusza.

Polska rodzina zastępcza w Niemczech

Opublikowano .

I TY MOŻESZ STWORZYĆ DOM !
 ZOSTAŃ POLSKOJĘZYCZNĄ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ W NIEMCZECH

 

Niemcy należą, obok Wielkiej Brytanii, do tych krajów Unii Europejskiej, w których w ciągu ostatnich 10 lat osiedliło się najwięcej Polaków. Wg ostatnich danych, na koniec 2016 r. na terenie Niemiec zameldowanych było 783 tyś. polskich obywateli. Tym samym Polacy stanowią, drugą po Turkach najliczniejszą grupę obcokrajowców mieszkających w Niemczech.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok