Rekolekcje z mocą! Czas adwentowego przygotowania.

Opublikowano .

W dniach 15-19 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej misji rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadził Ojciec Andrzej Korda ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Poranne jak i wieczorne nauki gromadziły wielki rzesze słuchaczy. Rekolekcje rozpoczęły się naukami skierowanymi do dzieci w naszej Szkole Sobotniej. Także młodzież miała okazję wysłuchać w poniedziałkowe popołudnie konferencji przygotowanej specjalnie dla nich.

Spotkanie opłatkowe na Bergedorfie

Opublikowano .

10 grudnia w salce przy kościele St. Edith Stein, HH-Neu Allermöhe odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich dzieci, które ks. Robert Elak i s. Marta uczą religii.

 

Ksiądz Proboszcz przywitał wszystkich rodziców i dzieci, dziękując szczególnie za zaangażowanie rodzicom. Następnie dzieci z klasy 0,I,II i IV przedstawiły jasełka przybliżając wszystkim zbliżające Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy połamaliśmy się opłatkiem składając życzenia, a dla dzieci czekała jeszcze mała niespodzianka, którą wręczył Ksiądz Proboszcz.

Spotkanie opłatkowe dla samotnych i potrzebujących w Hamburgu

Opublikowano .

W 2. niedzielę adwentu 09.12.2018 r., w przedświątecznej atmosferze bożonarodzeniowej, zorganizowano w Hamburgu spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i bezdomnych pochodzących z Polski. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. o godz. 12.30 w kaplicy przy St. Ansgar-Schule, której przewodniczył proboszcz Misji ks. kan. dr Jacek Bystron. Witając zebranych życzył wszystkim, aby poczuli się w to wyjątkowe niedzielne popołudnie jak u siebie w domu. W homilii skierowanej do uczestników Eucharystii ks. Mirosław Ziembiński SChr podkreślił ciepły i rodzinny charakter zbliżających się świąt. Zachęcił wszystkich do obdarowywania się nawzajem dobrocią, uśmiechem i radością.

O. Stanisław Jarosz OSPPE z wizytą w naszej Misji

Opublikowano .

W dniach od 8-9 grudnia gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej o. Stanisława Jarosza OSPPE, krajowego moderatora Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

O. Stanisław odwiedził naszą Szkołę Sobotnią działającą przy Misji i w czasie kiedy dzieci brały udział w zajęciach lekcyjnych, nasz gość spotkał się z rodzicami przy kawie. Rodzice mieli możliwość usłyszeć kilka pięknych tematów związanych z małżeństwem, rodziną, wychowaniem dzieci, a przede wszystkim tym jak wielką wartością jest ludzkie życie.

"Nic bez Ciebie - nic bez nas"

Opublikowano .

W dniach 23 – 26 listopada gościem naszej Misji była siostra Elwira Kędzia ze zgromadzenia Szensztackich Sióstr Maryi z  Schönstatt.

 

W piątek już od godzin popołudniowych nasze Rodziny Szensztackie zgromadziły się przy kościele św. Józefa, aby rozpoczynając od Koronki do Bożego Miłosierdzia, uczestniczyć w swoim dniu skupienia, całą swoją uwagę kierując na „Impuls” przywieziony przez Siostrę prosto z naszego duchowego centrum.

Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Opublikowano .

W naszej wspólnocie gościliśmy ks. Aleksandra Werstlera przyjaciela i duchowego opiekuna parafialnej wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Nasze wspólne spotkanie zaczęliśmy Mszą św. w intencji naszej grupy, a po niej odbyła się konferencja, na której ks. Aleksander poruszył temat modlitwy i konieczności stałej oraz sumiennej formacji w RRN.

 

Po konferencji odbyło się spotkanie przy kawie i cieście, podczas którego mogliśmy się wymienić przemyśleniami i wzajemnym doświadczeniem.

ks. prał. dr Sławomir Oder w Hamburgu

Opublikowano .

W miniony weekend (10-11 listopada br.) gościliśmy w naszej Misji wyjątkowego Gościa - ks. prał. dra Sławomira Odera. Jest kapłanem diecezji toruńskiej, ukończył Papieskie Seminarium Rzymskie, a święcenia przyjął w 1989 r. Po czterech latach pracy jako wychowawca w tym samym seminarium rozpoczął służbę w Wikariacie Rzymu. Od 1993 roku jest rektorem kościoła Niepokalanego Poczecia NMP i św. Benedykta Józefa Labre w Wiecznym Mieście. W 2000 roku został powłany na stanowisko prezesa Trybunału Apelacyjnego przy Wikariacie Rzymu. Po śmierci Jana Pawła II otrzymał mandat postulatora w jego procesach beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. Od czerwca 2013 jest przewodniczącym Trybunału Zwyczajnego diecezji rzymskiej.

Akcja zbiórki herbaty

Opublikowano .

W miesiącu październiku 2018 r. odbyła się w naszej Misji zbiórka herbaty dla potrzebujących i bezdomnych ze Schroniska im. św. Brata Alberta w Polsce. Akcja ta odbiła się dużym echem wśród parafian, gdyż zebrano rekordową ilość herbaty: 85 kg !

 

Herbata została dostarczona do następujących ośrodków: Lublin - 6 kg, Toruń - 4 kg, Łódź - 19 kg, Kraków - 7 kg, Włocławek - 7 kg, Gdańsk - 5 kg, Ośrodek Pomocy dla Samotnej Matki w Suwałkach - 10 kg, Słupsk - 7 kg i Szczecin - 11 kg. Pozostałe jeszcze ilości herbaty zostaną zawiezione do Gdańska.

Polonia w Hamburgu dziękuje za 100-lecie odzyskania niepodległości

Opublikowano .

W piątek 9.11.2018 r. Polonia w Hamburgu uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tak szczególną rocznicą Proboszcz Polskiej Misji Katolickiej ks. kan. dr Jacek Bystron i Konsul Generalny RP w Hamburgu p. Piotr Golema zaprosili Polonię do Katedry Mariackiej na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. W wypełnionej świątyni, przy dźwiękach  pieśni „Gaude Mater Polonia” i „Boże coś Polskę...”  dziękowano Wszechmocnemu Bogu za wolną i suwerenną Polskę. Uroczystościom przewodniczył ks. abp dr Stefan Heße, Metropolita Hamburski celebrując Eucharystię wraz z polskimi kapłanami pracującymi w północnych Niemczech. Na tę uroczystość przybyli również kapłani niemieccy, a wśród nich ks. abp senior dr Werner Thissen oraz proboszcz Misji portugalskiej.

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli polonijnych

Opublikowano .

W dniach 26-28.10.2018 r. odbyły się w Ośrodku Polonijnym "Concordia" w Herdorf warsztaty metodyczne dla nauczycieli polonijnych z terenu Niemiec, a tematem były "Nowe metody nauczania dzieci w wieku 6-8 lat" oraz - tematyka historyczna - "Odzyskanie przez Polskę niepodległości z punktu widzenia pozytywistycznego". W szkoleniu tym wzięło udział 8 nauczycieli z naszej Parafialnej Szkoły Sobotniej w Hamburgu.

Kontakt

Polnische Katholische Mission
Polska Misja Katolicka

Große Freiheit 41
22767 Hamburg

Tel:  (+49) 40 / 31 00 40
Fax: (+49) 40 / 18 01 64 53
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane strony

Polska Misja Katolicka w NiemczechErzbistum Hamburg   Diecezja Pelplińska Stolica Apostolska  Konferencja Episkopatu PolskiGość NiedzielnyPortal Mateusz.pl Katolicka Agencja Informacyjna
Ta strona używa plików Cookies. W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Strony internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu.
Dalsze informacje Ok